4 sposoby, aby wynik twoich potencjalnych klientów - Wordpress
Podręcznik Stin prowadzić punktacji do sprzedaży reklam i reklam technologii Pobierz Teraz

Blog Stin

4 Ways to Score Your Leads

4 sposoby, aby zdobyć swój prowadzi

Lead scoring to sposób dla przedstawicieli handlowych, aby zwiększyć ich czas i badania. Dzieje się to na samym początku procesu sprzedaży, ale do tej pory jest jednym z największych czynników, czołowych zespołów sprzedaży, aby spotkać się i przekroczyć kwoty. Przecież skuteczność-to nie jest coś, co można znaleźć w środku procesu sprzedaży – to na początek, no cóż, na samym początku.

Jedna z największych strat czasu dla każdego działu sprzedaży wychodzi na kontakt, który ma niewiele lub żadnej wartości – innymi słowy, mały potencjał, aby być sprzedawane. Lead scoring-to najlepszy sposób, aby uniknąć takiego scenariusza. To pomaga przedstawicielom handlowym twierdzą, że zwrócili się do kontaktów, które mają wysoki potencjał zamienia się w dochód klienta.

Co to jest lead?

Niech trochę się cofnąć... to potencjalny klient, który wyraził innej formie zainteresowanie firmy – ktoś zrobił krok w stronę swojej firmy i komunikował się z firmą w niektórych (nawet drobne) stronę.

Prowadzić współpraca może odbywać się w trybie online lub offline. Online interakcji może być przejść do witryny sieci web, abonament na blogu, lub białego papieru pobierz. Niezależne interakcji może być odpowiedź na direct mail newsletter, lub osobiste zaangażowanie na imprezie lub targach.

I chociaż określenie trop może brzmieć strasznie dużo, jak perspektywa, różnica jest bardzo ważna.

 

Prowadzi i perspektywy

Z punktu widzenia działu sprzedaży, prowadzi i perspektywy są bardzo różne. Są one na różnych etapach cyklu sprzedaży. Perspektywa to tylko poszlaka, która wyraziła zainteresowanie w kontynuacji dalszych rozmów z firmą, poza ich pierwotnego interakcji. Przewody stają się perspektywy.

 

Rozważmy następujący przykład:

Użytkownik internetu odwiedza Stin.comczytamy w blogu o reklam, a następnie przechodzi do pobrania białego papieru , aby dowiedzieć się więcej o temacie i firmy. W tej chwili, będą one uznane za wiodącą.

Kiedy to robią, ktoś z Stin może dotrzeć do tego użytkowników internetu na e-mail, aby rozpocząć rozmowę. Jeśli tego kontaktu było odpowiedzieć na ten list, wyrażając zainteresowanie kontynuować rozmowę, i, być może, biznes-ból punktem, który może być rozwiązany za pomocą produktu Stin, to one stały się perspektywa.

Od sprzedaży punktu widzenia, perspektywy będą zawsze ścigane, gdzie jako przewody może nie być. Przewody muszą być uruchomione poprzez dalszego rozwoju do powtórzeń w pełni zobowiązujemy się zapewniać ich. Koszt potencjalnego klienta jest o wiele bardziej pewne, niż ołowiu. W rzeczywistości, to nie może mieć żadnego znaczenia – co sprawia, że liczenie leadów ważnym zadaniem dla każdego zespołu sprzedaży w rozsądnej napływ leadów.

 

Proces Rozpoczyna Się

Przy liczeniu punktów prowadzi, po pierwsze, że działy sprzedaży musisz zrobić, to stworzyć wiodącą modelu punktacji. Скоринговые modelki muszą odpowiedzieć na dwa pytania o sprzedaż prowadzi:

1. Są dobrze dopasowane?

2. Zajmują się oni z firmą?

Więcej dowodów na to, że istnieje, potwierdzające dwoma odpowiedziami powyżej, wynika z wyższej trop.

Zazwyczaj spowodować modelu punktacji jest na skali od 0 do 100, gdzie 100 jest najbardziej cenne, najbardziej wykwalifikowanych kwasowo – kto-to, co wydaje się być najbardziej zainteresowani w firmie, co również wpisuje się w kształt typowego klienta.

Скоринговые modelu, w rzeczywistości, zajmuje wiodącą oparciu o połączenie ich cech i działań, które odnoszą się do idealnego celu twojej firmy na rynku. Te cechy i działania-jest to najważniejsza część interesu modelu punktacji, tak jak oni, że w rzeczywistości stanowią punkty.

Ponadto, zakresy punkty mogą być podzielone w celu dalszego wyjaśnienia prowadzi do swojego lejka. Na przykład, można utworzyć waha się w zależności od tego, gdzie prowadzący siedzi w cyklu zakupu – od uświadomienia sobie etapie może być prowadzi zdobył od 1-25, ten odsetek może być prowadzi do 25-50 zakres, egzamin może być 51-75, 76-100 i prowadzi w serii będzie w rozwiązywaniu scenie. Sprzedaż zespołu mogą korzystać z mniej formalne kluczowe dla ich oceny etapów – na przykład, mogą one liczyć, prowadzi zimne, ciepłelub gorące.

Konto wagi przywiązuje szczególne cechy i działania będą się różnić od firmy do firmy, ale istnieje kilka różnych sposobów, że wszystkie drużyny muszą zdobyć ich prowadzi.

 

4 sposoby, aby zdobyć swój prowadzi

 

1. Demografia

W pierwszej kolejności, jest wiodącym typem osoby, aby twoja firma zwykle szuka? Demograficzni czynniki mogą obejmować wiek, płeć, dochód, miejsce, Rodzina i tak dalej.

Jeśli wiodący nadaje się prawo do osobistej makijażu, aby twoja firma zazwyczaj sprzedaje, zaczną z wysoki wynik. Płeć, wiek, itp. , odbędzie się indywidualny ciężar, więc te czynniki mogą być oceniane oddzielnie, a nawet może być pokonana w przyszłości.

Ważne jest również, aby zauważyć, że cechy (i działania) można dodać, lub nawet odebrać punkty u wiodącego w wynik. W tym przypadku, jeśli prowadzący nie odpowiada idealnym demografia klientów, ich wynik będzie negatywny.

Chociaż w większości przypadków, osobiste demograficzny punktacja będzie bardziej przydatne dla B2C sprzedawców, są one nadal ważne, aby wziąć pod uwagę we wszystkich scenariuszach. Niezależnie od działań wiodącego, ich demograficzną makijaż może zrobić sobie przerwę lub sprzedaży w przyszłości.

 

2. Firma

Istnieje również wiele firm, związane z nimi czynniki, które trzeba zdobyć. Jaki przemysł jest w twoim stylu? Ich firmy Idealny rozmiar dla twojej firmy? Jest firma w miejscu, co sprawia, że twój produkt lub usługę bardziej atrakcyjną dla nich?

Inny czynnik, który należy rozważyć, czy nie jest twoja instrukcja działa z twoim konkurentem. Produkt wypełnić pustkę do nich, czy jest to po prostu ulepszenie tego, co już istnieje?

Czynniki, firma będzie, jak zwykle, mają większy ciężar dla działów sprzedaży B2B, ale znowu, zawsze należy wziąć pod uwagę przy budowaniu prowadzić modelu punktacji.

 

3. Zachowanie Sieci

Po tym, jak strzelił ołowiu na podstawie ich właściwości, należy spojrzeć na działania, które zabrali, aby zobaczyć, jak są one już z firmą.

Zachowanie dostęp do internetu-to bardzo duży współczynnik w punktacji prowadzi. Internet zachowanie może składać się z tym, że wiodącą odwiedził twoją stronę, czytałem/zapisałem się na twój blog, pobranych zasobów (np. trend raport lub badanie), lub nawet zażądał demo.

Twój dział sprzedaży może być oparty na modelu punktacji, dla których te działania przyczyniają się wzięła, że połączenie tych akcji brali, i terminy, w których są one wykonane. Może jest poszlaka, która odeszła bardzo szybko, na swojej stronie internetowej, raport na temat trendów, poprzez żądanie demo. Są szanse, że są bardzo zajęci i bardzo zainteresowany w swoim produkcie lub usłudze.

Dostęp do internetu zachowanie może również obejmować social media zachowanie. Twój wiodący rozmawiał z twoich stron w social media? Oni czuwają nad swoimi stronami? Oni często wchodzą w interakcję z treścią? Ponadto, są one podlegają i interakcji z innymi firmami, które mają podobne produkty? I oddziałają wzajemnie z treścią, który spada zgodnie z interesami swoich dotychczasowych klientów?

 

4. Zachowanie e-mail

Wreszcie, monitorowanie zachowań e-mail wiodącego ważne jest, aby dać im punktowego oceny. Przewody mogą współpracować z firmą, nie jest sprowokowany, ale widząc, jak reagują, gdy są to spowodowało też bardzo cenne.

Zabicie interakcji wiodącego e-mail jest doskonałym sposobem, aby określić ich koszt. Możesz zdobyć wszystko jest otwarte, nacisnąć na przycisk ceny, a zwłaszcza odpowiedzi.

Możliwe, instrukcja pobierz "Białą księgę", więc zdecydujesz się wysłać je przez e-mail w celu dalszego pozyskiwania ich. Jeżeli spełniają one wyraźnie trzymają wysoką wartość jako wiodącego i potencjalnie w przyszłości.

W rezultacie, biorąc pod uwagę zależność od czerpiąca informacje przy ocenie prowadzi, to jest zawsze ważne, aby sprawdzić swoje spowodować modelu punktacji, i zrobić ciągłe ulepszenia w razie potrzeby. Mogą być nieprzewidziane lub zaskakujące czynniki, które zwiększają lub zmniejszają wartość prowadzi, i dlatego sprzedaje sprawdzone porażki lub sukcesy mogą tylko poprawić wiodącą modelu punktacji.